Κυριακή 21 Απριλίου 2013

Σίφουνας το Κεφαλόβρυσο 2-7 την ΑΕ Γιάννενα (video+photos)

Την επιστροφή του στην Β' κατηγορία πανηγυρίζει το Κεφαλόβρυσο αφού στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος επικράτησε 2-7 της Α.Ε.Γιάννενα.
Πριν την έναρξη του παιχνιδιού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον αδόκητο χαμό του νεαρού πρώην παίκτη του Κεφαλόβρυσου Γεώργιου Κούρου που έχασε την ζωή του σε τροχαίο, ενώ οι παίκτες του Κεφαλόβρυσου αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν νωθρά στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα και βρέθηκαν από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ με 2-0 με γκολ που σημείωσαν για την ΑΕ οι Κοντογιάννης (5') και Κουρής (10').
Η συνέχεια όμως ανήκει ολολκηρωτικά στο Κεφαλόβρυσο που επικράτησε σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου μειώνοντας σε 2-1 στο 23΄με τον Μακολλάρι.
Στο 34' ο Κούρος Γ. με σουτ έκανε το 2-2.
Στο 36' μετά από σέντρα του Μακολλάρι ο Κούρος Γ. με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 40' ο Κούρος Γ. με σουτ έδωσε το προβάδισμα στο σκορ 2-3 για το Κεφαλόβρυσο.
Στο 43' ο Μακολλάρι με σουτ έκανε το 2-4.
Στην επανάληψη το Κεφαλόβρυσο πέτυχε ακόμη τρία γκολ με τους Τάσιο, Κούρο Γ. και Μακολλάρι.
Δοκάρι για το Κεφαλόβρυσο είχε ο Μακολλάρι.
Διαιτησία: Κατσανάκης (Μάρκου-Τασούλα).
Α.Ε.Γιάννενα: Κολιός, Κόνιαρης, Καραγιώργος, Μαρούλης, Κόκκινος, Κουρής, Πλιακοπάνος, Γιαννάκης, Σταλίκας, Κοντογιάννης, Παππάς (46' Ζαρίδης).
Κεφαλόβρυσο: Πότσης Κ., Τάσιος, Πότσης Α., Γκορίτσας, Κούρος Ε. (65' Μεντή Γ.), Γραμμόζης, Μειντή, Ισμαίλι, Νούσης, Κούρος Γ. Μακολλάρι.
Επιμέλεια: ΧΡ.ΚΑΛΥΒΑΣ